Afbeelding
Foto:

Slootjesdag in het Arboretum

Algemeen

LOSSER - Zondag 7 juni houdt IVN Oldenzaal-Losser e.o. een gezellige en leerzame Slootjesdag bij het Arboretum Poort-Bulten in De Lutte. De activiteit maakt deel uit van de landelijke IVN Slootjesdagen, die in 2026 plaatsvinden van 5 t/m 7 juni.

Door heel Nederland gaan kinderen samen met hun (groot)ouders, verzorgers en IVN natuurgidsen op ontdekkingstocht langs de waterkant. Slootjes zijn van groot belang voor de biodiversiteit én het waterbeheer in Nederland. Door zelf te speuren en te ontdekken leren kinderen waarom schoon water zo belangrijk is. 

Tijdens de Slootjesdag ontdekken kinderen op een speelse manier welke dieren en plantenleven in en rondom de sloot. Gewapend met schepnetjes, waterbakken, loeppotjes en zoekkaarten gaan zij zelf op onderzoek uit. Van schaatsenrijders tot watertorren en misschien zelfs kleine visjes - er valt van alles te vinden en te leren over het leven onderwater. 

Kom zondag 7 juni tussen 10.30 en 13.00 uur naar het Arboretum Poort-Bulten aan de Lossersestraat 68 in De Lutte. Deelname is gratis. Aanmelden is verplicht: www.ivn.nl/afdeling/oldenzaal-losser-eo/natuuractiviteiten/ivn-slootjesdag-2026/